RENK
RENK

PARKE RENGİ

 

Koyudan, açığa kadar ahşabın getirdiği renk yelpazesini keşfedin.

Parke ile ilgilenen bireyler için çok çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Zevkinize, dekorunuza ve hatta yaşam alanınızdaki aydınlatmaya uygun mükemmel parke seçiminizi Veroxfloor ile yapabilirsiniz. Seçenekler arasında açık, koyu, modern gri, eskitilmiş görünüm ve doğal görünümde parkeler bulunur. Doğal yağların ve cilaların pigmentasyonu sayesinde renkler son derece doğaldır. Veroxfloor, bu alternatifleri çeşitli şekillerde kullanır ve renkleri seçerken mevcut iç mimari trendlerini takip eder.

 

Açıktan Koyuya Yüzey İşlemleri ve Renkler

Parke zeminin rengi çeşitli şeylerle belirlenir. Bunun temeli orijinal ahşap rengidir. Bu durumda, renk çeşitli yöntemler kullanılarak değiştirilebilir veya olduğu gibi bırakmak mümkündür.

 

Renk Değiştirici Ahşap İşlemleri

 

Smoked: Doğal Koyu Meşe Parke ve Güneş Koruması

Doğal meşeye daha koyu bir ton vermek için tütsüleme işlemi kullanılır. Koyu

tropik ağaçların yerine tercih edilen, daha çevre dostu bir alternatif olarak tütsülenmiş doğal meşe parkelerde tercih edilir. Tütsüleme işleminin bir diğer yararı da, zamanla oluşabilecek; işlenmiş ahşabın solmasını (kararmasını veya açılmasını) önleyebilmektir. Tütsülenmiş meşe durumunda, doğrudan güneş ışığı onu daha hafif ve daha altın renkli yapar. Tütsüleme işlemi görmüş ahşap, renk değiştirmeye biraz eğilimli bir ahşaptır.

 

Hafif Smoked: Daha Açik Tonda Bir Seçenek

Az tütsülenmiş parkeler, daha çok tütsülenmiş benzerleri ile aynı süreçten geçer. Tek fark, ne kadar sürdüğüdür. Bu, ahşapta bir miktar renk değişimi olduğunu gösterir. Bej renginden açık kahverengiye kadar değişen, hafif tütsülenmiş parkelerin renk spektrumunda fark edilebilir bir doğal görünüm elde edilir.