KOYU VEYA AÇIK DÖŞEME: UYGUN SEÇENEK NASIL SEÇİLİR?
KOYU VEYA AÇIK DÖŞEME: UYGUN SEÇENEK NASIL SEÇİLİR?

Mükemmel Seçimi Yapmak Için Anahtarlar

İşte evinizdeki açık veya koyu zemin kaplamanın başlıca faydaları.

Açik Döşemenin Avantajlari

Aydınlatma

Açık döşeme, herhangi bir odayı aydınlatma kapasitesine sahiptir. Bu nedenle koyu renk mobilyaları seviyorsak açık renk döşemeler kontrast oluşturmamıza yardımcı olacaktır.

Genişlik Hissi

Beyaz ve açık renkli döşeme, odaların optik açıdan daha büyük görünmesini sağlar.

Sakinlik

Beyaz ve açık renkli zeminler huzur getirir, bu nedenle yatak odası gibi alanlarda düzenli olarak kullanılabilirler.

Zamansızlık

Beyaz zamansızdır. Hafif döşeme, her türlü renk tonuna izin vererek, her türlü mobilya ile kombinlenebilir.. Bu nedenle esnek olabilirler ve mutfakta, banyoda, koridorda veya yemek odasında kullanılabilirler.

Koyu Döşemenin Avantajlari

Mevcudiyet

Koyu döşeme ekstra varlığa sahiptir. Aslında, daha önce de belirttiğimiz gibi, dekorun bir parçası olma eğilimindedirler.

Samimiyet

Her odayı samimi ve rahat bir alana dönüştüren koyu renkli ahşap döşeme sayesinde, döşemenizin yerindeliği  ve size özel oluşu el eledir.

Bu tür zeminlerle ferahlık hissinin azaltılabileceği gerçektir, bu nedenle özellikle büyük odalarda tavsiye edilebilirler. Her durumda, bir çözüm var: Koyu renkli süpürgelikleri seçin, böylece en azından görsel olarak birkaç santimetre kazanmış olursunuz.

 

Bu, açık veya koyu bir zemin seçmenin yalnızca ev veya mekan tipine bağlı olduğu anlamına mı geliyor?

Hayır. Sonunda tercih size kalmış: Kurallar çiğnenmek için yapılmıştır ve biz size ilham vermek ve kişisel tarzınızı keşfetmenize yardımcı olmak için fikirlerinizi gözden geçirmeye davet ediyoruz.